• office@fantv.bg

Фики продължава да радва почитателите си с нови фолклорни изпълнения и с представянето на две песни, които се отличават с автентично народно звучене.

В навечерието на националния празник 3-ти март Фики представи новата си народна песен „Я, изгрей, слънце„. Песента е записана съвместно с учениците от Широка лъка и е част от предстоящия му троен албум, който ще включва попфолк, поп и народна музика. Изпълнителят на Diapason Records споделя, че е закърмен с народната музика, тъй като дядо му е бил акордеонист, а баба му – народна певица. Той посвещава народните си изпълнения на тях и изразява радостта си от възможността да работи с талантливите деца от ансамбъла и диригента Ганчо Гавазов. Музиката е народна, а аранжиментът, създаден от Атанас Илиев, придава автентично звучене.

След успеха на „Я, изгрей, слънцеФики представи и следващата фолклорна песен от албума – „Бери ми, мамо, грехове„. Песента е създадена в сътрудничество с виртуоза на акордеона Петър Ралчев и майстора на гъдулката Пейо Пеев, който е направил и аранжимента. Музиката и текстът са народни. Въздействащият текст и тежкото звучене на композицията я правят изключително запомняща се.

 Фики посвещава тази песен на покойния си дядо и споделя, че тя носи специално значение за него.

„Посвещавам тази песен на покойния ми дядо Фики. И поздравявам всички скъпи баби и дядовци – ценни сте, нужни сте ни и ви обичаме! Благодаря на виртуозния Пейо Пеев за аранжимента и на страхотния Петър Ралчев за това, че всеки път, когато засвири, с мелодията си докосва душата ми.“– споделя талантливият изпълнител с феновете си.

Песните на Фики – „Я, изгрей, слънце“ и „Бери ми, мамо, грехове“ можете да гледате в ефира на Фен ТВ и Фен Фолк ТВ.

Проект и главна цел: BG16RFOP002-2.077-1859 , Подкрепа за средни предприятия за преодоляване на икономическите последствия от пандемията COVID-1, Осигуряването на оперативен капитал за българските средни предприятия за справяне с последиците от пандемията COVID-19

Резултат: Запазване на работещия персонал, икономически и финансови ефекти, запазване на добри партньорски взаимоотношения и преструктуриране на дейността

Обща стойност: 75 000 лв., от които 63 750.00 лв. европейско и 11 250.00 лв. национално съфинансиране.


Начало: 11.02.2021 г.

Край: 11.05.2021 г.